Opencart Temaları

Opencart temaları ile e-ticaret sitenizde satış yapmanıza yardımcı olan opencart; e-ticaret dünyasının en çok tercih edilen altyapılarından biridir. E-ticaret sektöründe iş yapan işletmeler eğer bu altyapıyı kullanıyor ise Opencart temaları ve Opencart modülleri hem kullanıcı deneyimini geliştirme hem iş geliştirme konusunda olmazsa olmazları olacaktır. Opencart, açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için size web sitenizde pek çok geliştirme yapma imkanı sağlar. Opencart altyapısının mobil cihazlarda sorun yaratmadan çalışması sizin ve işletmenizin güvenilirliğini artırır. Opencart altyapısıyla kurulmuş bir web siteniz varsa site içi iyileştirmeleri kendi imkanlarınız ve istekleriniz doğrultusunda gerçekleştirebilirsiniz. Opencart temaları sağladıkları kullanım kolaylıkları ile ön plana çıkmaktadır. İşletmeler Opencart temalarının sunduğu çeşitlilik, kullanıcı dostu olma ve arama motoru normlarına uygun olmasıyla da en fazla tercih edilen altyapı sistemleri arasında yer alır. Opencart Türkçe tema özelliği ile de e-ticaret yapanların bilgi edinmesini kolaylıkla sağlar. Destek sayfasında yer alan Opencart Türkçe tema destek videolarıyla kafa karışıklığı yaratmadan bilgi akışı sağlar.


Opencart E-ticaret Temaları

Opencart e-ticaret temaları kullanıcı deneyimi anlamında dünya genelinde en çok tercih edilen temalardır. Yüzlerce farklı Opencart tema seçeneği içerisinden sizin için ve sektörünüz için en iyi olanı seçebilirsiniz. Bu tercih çokluğu hem kafa karıştırırken hem de en doğru seçimi yapmanıza neden olur. Dünya genelinde e-ticaret yapan kurumsal firmalardan küçük işletmelere kadar yaklaşık 1.6 milyon web site opencart tema ile oluşturulmuştur.

Opencart temalarının kullanıcı deneyimini iyi etkilediğinden bahsetmiştik. Bu etki Opencart temalarının web sitenizin kolay ve hızlı açılmasını sağlamasından kaynaklanır. Opencart temaları renk ve tasarımlarıyla sektörünüzde fark yaratmanızı sağlayabilir. Mobil cihazlarda sorunsuz açılması ve yüksek hızda olması kullanıcının vaktiniz almaz ve ulaşmak istediği ürüne hemen ulaşmasını sağlar. Web sitenizin hızı içerisindeki ziyaretçi sayısı arttıkça yavaşlama sorunu yaratabilir. Opencart temaları bu yavaşlığın oluşmasını engelleyerek site içerisinde binlerce misafirin özgürce gezinti yapmasına imkan tanır.

En iyi Opencart Temaları

En iyi Opencart temaları görsel ve tasarım anlamında sizi en iyi yansıtan temalardır. Bunun yanında satış yapmak istediğiniz sektöre bağlı olarak çeşitlilik gösteren tema seçenekleriyle web sitenizin kullanıcı dostu bir çizgide ilerlemesi sağlanabilir. Dikkat çekici tema seçenekleri ile sektörde fark yaratabilir, yüksek rakamlarda ziyaretçi aldığınızda sorunsuz çalışmaya devam edebilirsiniz. Web sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilerin gözlerini yormayacak ve sade tasarımlar e-ticaret yapan firmaların en çok tercih ettiği tema özellikleridir. Sitede uzun süre vakit geçiren kullanıcı ürünü satın almaya daha yatkındır. Kötü tasarımlı ya da satılan ürünle bağdaşmayan tema seçimi potansiyel müşterinin web sitenizde vakit geçirmeden kaçmasına neden olabilir.

Opencart temalarında bulunan hazır şablonlar belli kategorilere ayrılır. Çok amaçlı bir web site oluşturmak isterseniz tercih edebileceğiniz binlerce seçenek mevcuttur. Spesifik olarak belli bir ürün grubunda satış yapacaksanız bunun için de ayrı ayrı her ürün grubu için yüzlerce seçenek bulabilirsiniz. Bu ayrım sizin ihtiyaç ve beklentilerinize göre değişiklik gösterebilir. Opencart temaları hazır giyim, hediyelik eşya, gıda, bebek bakımı ve evcil hayvanlar gibi pek çok alt başlıkla tema hizmeti sunmaktadır. Sektörünüze bağlı olarak tercih edeceğiniz bu alt kategori temalarının içinde renk, tasarım ve işlevsellik anlamında en işinize yarar olanı bulup web sitenizi oluşturmak üzere kullanabilirsiniz. Site içi hız, kullanıcı duyarlılığı ve SEO konularında en önde gelen Opencart temaları işinizi oluştururken ve büyütürken en büyük destekçiniz olabilir. Kolay ve anlaşılır olması ile iş yükünüzü hafifletip zamandan tasarruf etmenizi de sağlayabilir. Türkçe opencart teması temeliyle oluşturulmuş bir web sitesine sahip olmak isterseniz Eticdo ile buradan iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz Opencart E-ticaret Teması

Opencart altyapısı anlattığımız üzere açık kaynak kodlu ve ücretsizdir. İçerisinde barındırdığı yüzlerce opencart temasından bazıları ücretsiz olurken bazıları da belli bir ücret karşılığında kullanıma hazır hale getirilir. Opencart temaların ücretleri belirlenirken sahip oldukları özellikler göz önünde bulundurulur. Bu özelliklerin değişkenliğine bağlı olarak da temalar arasında ücret farklılıkları ortaya çıkar. Ücretsiz opencart temaları hali hazırda sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa tercih edilebilir. Fakat Opencart altyapısının geliştirilebilir olduğu ve zamanla site içerisinde yapılacak değişikliklerin tema ile uyumlu olması kritik önem taşır. Opencart temaları arasında kararsız kaldığınızda işlevsellik bakımından bugün ve gelecekte en çok işinize yarayacak olanı tercih etmeniz gerekir.

Bunun yanında Opencart temaları çok pahalı ürünler değildir. Web siteniz için yararları ve işlevselliği göz önüne alındığında girişimci adayların kendilerine yapacağı ilk yatırım olabilir. Opencart tema için yatırım kelimesini kullanmak yanlış olmaz. Başarılı olmak isteyen girişimciler ya da işletme sahipleri işlerinin web dünyasına bir adım önde başlaması için yatırım yapabilirler. Sektörde var olan etkisi ve performansı istenilen küçük meblağların en mantıklı yatırımlar olduğunu kanıtlar cinsten. Daha fazla Opencart tema seçeneğine ulaşmak için ilgili yeri tıklayabilirsiniz.

Opencart Kurumsal Tema

Kurumsal web sitesi oluşturmak isteyen işletmeler Opencart kurumsal temalarını tercih ederler. Bunun nedeni normal bir Opencart teması ile kurumsal temalar arasında işlevsel farklılıkların olmasıdır. Kurumsal web siteleri sektörde daha profesyonel ve resmi bir çizgi çizerler. Bu profesyonellik web sitelerini ziyaret eden potansiyel müşterilerde işlerinde daha deneyimli oldukları algısı yaratır. Bu algıyla siteye ve markaya olan güven artar. Artan güven satıl grafiğinin yükselmesiyle kazanç getirir. Opencart kurumsal temaları sade ve dikkat çekici temalardır. Göz yormayan bir tasarıma sahiplerdir. Ziyaretçilerin web site içerisinde uzun süre gezinmesi amaçlanır. Bu doğrultuda oluşturulan temalar hem kullanıcı dostu hem de işletmenin marka değerine katkı sağlar.

Opencart E-ticaret Altyapısı

Opencart e-ticaret altyapısı dünya genelinde e-ticaret yapan işletmelerin en çok kullandığı altyapıdır. En büyük özelliği ücretsiz ve açık kaynak kodlu oluşudur. Açık kaynak kodlu olması web siteniz içerisinde Opencart temaları ve Opencart modülleri kullanarak iyileştirmeler yapabilmenizi sağlar. Opencart e-ticaret altyapısının web siteniz için faydalarını maddeler halinde sıraladık;

  • Opencart e-ticaret altyapısı görsel olarak kullanımı diğer firmalara kıyasla daha kolaydır. Web sitesi sahiplerine işlerini yaparken keyif alabilecekleri bir deneyim sunar.
  • Opencart temanızı sahip olduğunuz sunucuya entegre edebilirsiniz. İsteğe göre farklı bir firmanın altında da kullanabilirsiniz.
  • Diğer altyapı seçenekleri incelendiğinde Opencart bir e-ticaret sitesinin ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahiptir. Geliştirmeleri ve seçenekleri daha fazladır. Opencart temaları hangi işi yapıyor olursanız olun sizin için en uygununu bulabileceğiniz yüzlerce farklı özelliği içeriyor.
  • E-ticaret yapan web siteleri için en önemli konu sanal pos denilebilir. Opencart temalarının içeriğinde tüm bankaların sanal postlarının kurulabilme imkanı vardır. Bu açık kaynak kodlu olmasıyla ve her türlü iyileştirmenin yapılıyor olmasıyla ilgilidir.
  • Web sitenizin arama motorlarında üst sıraya çıkması sizin satış grafiğini etkiler. Opencart temaları, SEO optimizasyonu seçenekleriyle sizin üst sıralara tırmanmanız da en büyük destekçiniz olur.
  • Opencart sunduğu güvenlik modülleriyle kullanıcı dostu bir tavır sergileri. İnsanlar web sitenize güven duyar ve rahatlıkla alış veriş yapar.
  • Kullanıcıların site içerisinde yaptıkları gezinmeler, tıklanma oranları ve daha pek çok veri Opencart analiz ve raporlama sistemiyle elinize geçmiş olur. Bu veriler web sitenizde iyileştirme yapılacak alanları size gösterebilir.

Opencart Tema Yükleme

Web sitenizde kullanmak istediğiniz Opencart temaya karar verdiniz ama nasıl yükleyeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Opencart tema yükleme oldukça kolay bir kuruluma sahiptir. Adım adım anlatmak gerekirse;

  • Tercih ettiğiniz temayı bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz Winrar dosyasının içerisinden çıkan tema klasörünü, bir FTP programı aracılığıyla catalog/view/theme dizini içerisine yükleyin.
  • İndirdiğiniz temanın eğer vqmod veya ocmod dosyası var ise (OCMOD dosyaları yalnızca Opencart 2 sürümleri içindir) bu dosyayı FTP’de ana dizinde bulunan VQMOD klasörü içerisine atın. Eğer Opencart 2 kullanıyorsanız OCMOD veya VQMOD eklentisini indirerek Opencart Admin panelinden kurulumunu yapın.
  • Tüm dosyaların aktarımını yapınca yönetici paneline bağlanarak Sistem > Ayarlar bölümüne girerek tema seçme kısmından yüklenen temayı aktif ediniz.

E-ticaret sektöründe edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak web siteniz için en uygun temayı Eticdo’da bulabilirsiniz. Yüzlerce farklı Opencart tema ve Opencart modül hizmetleri arasında ihtiyaç duyduğunuz hizmete 7/24 destek hattı güvencesiyle ulaşabilirsiniz. Alanında uzman ekibimizin desteği ile işinizi birlikte büyütelim.. 

opencart tema