Small
999₺
Tek Seferlik Ödeme
Web Sitesi (one page)
Logo Tasarımı
Banner Tasarımı
Kurumsal Kimlik
HEMEN BAŞLA
Large
2999₺
Tek Seferlik Ödeme
Web Sitesi
Kurumsal Kimlik
Logo Tasarımı
Banner Tasarımı
HEMEN BAŞLA

Kurumsal Web Sitesi

Dijitalleşen dünya düzeni ile birlikte tüm sektörler küresel anlamda bir dönüşüm ve değişim sürecine girdi. Eskiden geleneksel anlamda var olan markalar, internet dünyasında da kendilerine yer edinmek için girişimde bulunuyor. Yeni oluşum sürecine giren markalar ise bu durumun çok farkında olarak dijitalin kendi kurallarına göre bir çalışma yapıyor. Bir işletmenin, markanın ya da kişinin görünümü sahip olduğu web sitesidir. Pek çok marka sektörde sağlam bir yere sahip olabilmek için kurumsal web sitelerini oluşturuyor. Markanın sahip olduğu kurumsal web sitesi o marka hakkındaki ilk izlenimi yaratır. İlk izlenimin öneminin farkında olan markalar kurumsal web sitelerinin tasarımında büyük bir özen gösterirler. İnsanların akıllarında kalmak ve güven oluşturmak en temel amaçtır.

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Web siteler markaların ve kurumların milyonlarca insana kapısını açtığı mağazası olarak görülebilir. Binlerce insana aynı anda işletmenizin kapısını açmışsınız gibi düşünebilirsiniz. Kurumsal web siteleri, internet ağı üzerinde yer edinmek için oluşturulan vitrinlerdir. Dijital alanda sizi görünür kılan web siteniz rakip firmalarda göz önüne alındığında büyük önem arz eder. İyi oluşturulmuş bir kurumsal web sitesi sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirebilir. Çünkü markanızın müşteriyle teması kurumsal web siteniz üzerinden gerçekleşir. Rakip firmalar analiz edilerek oluşturulan web siteleri müşterinin ilgisini sizde tutmaya yönelik olmalıdır. Ne kadar profesyonel bir sonuç ortaya çıkarsa güven duygusu da aynı oranda yükselir.

İnternet çağının gerçeklerinden biri de dijital dünyada ki varliğiniz ne kadar sağlamsa gerçek dünyada ki varlığınız da o kadar inanılır olur. Gerçek dünyada ne kadar düzgün işler yaparsanız yapın dijitalde yoksanız veya olmayı düşünmüyorsanız, tanınırlığınız sınırlı olacak.

Gelişmiş internet teknolojileri tabi ki sizi binlerce kişinin karşısına çıkartabilir. Fakat kurumsal web siteniz için hem görsel hem teknik anlamda yapacağınız gelişmeler sizi herkesten daha görünür ve güvenilir kılar. Sektörde fark yaratan kısım işinizde ne kadar profesyonel gözüktüğünüzdür. Kullanıcılarında en çok dikkat ettiği özellik budur. Profesyonel görünüm ciddiye alınmanıza ve güven duygusu uyandırmanıza sebep olur. 

Kurumsal Web Sitesi Özellikleri

Gelişen teknolojilerden bahsederken bu teknolojilerin her geçen gün bir yeniliğe ihtiyaç duyduğunu da yok sayamayız. Yenilikleri ve gelişmeleri takip ederek sürekli güncel kalmak rakiplerin arkasına düşmemek için önemli bir ayrıntıdır. Kurumsal web sitesi tasarımında da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur.

  • Kurumsal web sitesi tasarımının telefon, tablet ve masaüstü cihazlarda sorunsuz ve uyumlu bir şekilde entegre edilmesi gerekir.
  • Tasarım siteyi ziyaret edebilecek her insan için uygun bir anlaşırlığa sahip olmalıdır.
  • Web sitede yer alan sayfaların kurumun kurumsal kimliği ile uyumlu olması gerekir. Örneğin; yazı tarzın ve renklerinin gibi..
  • Sitede kullanıcıyla iletişime geçilen söylem dilinin kurumsal olması gerekir
  • Hakkımızda, misyon ve vizyon, referanslar ve iletişim sayfasında mutlaka Google haritalar bilgileri olmalıdır.
  • Siteyi ziyaret eden kullanıcıların firma ile iletişim kuracakları ağ sitede var olmalıdır.
  • Kurumsal web sitenizde bulunan sayfalar mobil ortamda 1-2 saniyede açılmalıdır. Bu hız kullanıcı memnuniyeti açısından önemlidir.
  • En yeni tekniklerle hazırlanan yönetim paneli yeni sayfalar oluşturmak açısından sorunsuz çalışmalı ve işinizi daha kolay hale getirmeli.
  • Kurumsal web sitenizde hizmetini verdiğiniz her konu ya da satışını yaptığınız her ürün için ayrı sayfalar tasarlanmalıdır. Ziyaretçiler aradıkları bilgilere kolayca ulaşabilmelidir.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kurumunuzun, markanızın, şirketinizin ya da dijital dünyada yaratmaya çalıştığınız oluşumun internetteki temsilcisinin web siteniz olduğunu anlatmıştık. Oluşturduğunuz kurumsal web tasarımınız, ne kadar dikkat çekici olursa kullanıcılardan aldığınız geri dönüşümde o oranda yüksek olur. Bu sebeple kurumsal web tasarımı yaptırmak istediğiniz markanız için profesyonel bir firmadan yardım almanız gerekir.

Kurumsal web tasarımda pek çok etken bir araya gelirse başarılı bir sonuç ortaya çıkar. Bunlardan en önemlisi sadelik ve özgünlüktür. Dikkat çekerken aynı zamanda ciddiyette korunmalı ve profesyonel anlamda yaptığınız işte en iyisi olduğunuz algısı yaratılmalıdır. Kurumsal web sitelerinin tasarımında genel anlamda beyaz ve gri tonları kullanılır. Bu renkler kullanıcıda olumlu bir etki yaratır. Pek çok internet kullanıcıları yani potansiyel müşteri bir firmanın ne kadar kurumsal olduğunu web sitesinden analiz edebilir. Tasarımlarına yeterince yatırım yapmayan ve profesyonel destek almayan siteleri ziyaret eden kullanıcılar olumsuz bir fikre kapılarak o siteyi bir daha ziyaret etmezler.

Kurumsal web site tasarımlarında kurumun logosundan tercih ettiği yazı stiline varana kadar belli bir uyum hakim olmalıdır. Sitenin tasarımı bu temeller üzerine kurulmalıdır. Siteye giriş yapan her kullanıcı için sitenin anlaşılır ve sade olması gerekir. Ziyaretçiler aradıklarını kolayca bulmalı ve site tasarımı göz yormamalıdır.

En önemli sayfa hiç kuşkusuz giriş sayfasıdır. Çünkü kullanıcıları karşılayacağınız ve ilk izlenimi yaratacağınız yer bu sayfadır. Markanızla ilgili önemli bilgilere giriş sayfasında mutlaka yer vermelisiniz. Kullanıcıların aradıklarını bulabilmeleri için menü ve iletişim kurabilmeleri için form bulundurulmalıdır.

Kurumsal web sitenizin sahip olduğu admin paneli kritik bir önem arz eder. Kolay kullanılabilir bir admin paneli iş yükünüzü hafifletir. Unutmayın, admin paneli sizin hareket alanınızı oluşturur. Sitenin optimizasyonları ve reklam çalışmaları admin panelinden yürütülür. Anlaması ve kullanması kolay admin paneli işten ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Site sayfaları rakipler ve kullanıcılar göz önüne alınarak olabilecek en hızlı şekilde yüklenmelidir. Sayfalara yüklenecek fotoğraf ve videolar siteye uyumlu bir şekilde optimize edilmelidir. Bu tür teknik konular kritik önem arz ettiği için işin uzmanlarından yardım alınmalıdır.

Kurumsal web sitenizi tasarlarken göz önüne almanız gereken bir diğer ve en önemli etkenlerden biri de arama motorlarıdır. Web sitenizde oluşturduğunuz içeriklerin uygun anahtar kelimelere sahip olması ve site haritalanmasının profesyonellerce doğru yapılmasıyla arama motorları sizi üst sıralara çıkartır. Bu konuda site içerisinde SEO çalışması yapılmalıdır. Adeta bir örümcek ağı gibi sitenin içerik haritası oluşturulmalı ve metinler birbirlerine bağlanmalıdır. Yine bu çalışmada SEO uzmanları tarafından yürütülmelidir.

Kurumsal Web Sitesi Fiyatları

Kurumsal web siteleri üst düzey bir çalışma istediği için alanında uzman kişiler tarafından yapılması adeta bir zorunluluktur. Uzman olmayan kişilerin yaptığı çalışmalar, dijital sektöre attığınız adımın yanlış başlamasına neden olur. Kurumsal web sitesi yaptırma ya da yapma konusunda net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü çalışmanın ayrıntıları müşterinin istekleri ve zaman aralıkları işin fiyatını belirler. Hazır bir şablon üzerinden başlamak daha uygun fiyatlı bir seçenek olurken tamamen özel bir tasarım oluşturmak daha maliyetli denilebilir. Projenin ihtiyaçlarına göre fiyat farklılıkları oluşur. Burada önemli olan doğru bir analiz yapmaktır. Eticdo olarak işe başlamadan önce uzman ekibimizde sektör ve rakip analizini yapıyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç duymayacağınız pek çok özelliğe boş yere para ödemenizi engelliyoruz. Eticdo ve bünyesinde barındırdığı uzman ekip titiz bir çalışma yürütüp belirlenen zaman aralığında size işinizi teslim eder. Daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.